GA VSDs drehzahlgeregelter Kompressor
8153348057
%2Fga-15-vsds%2Fga15vsdsff-ghostr-v02.jpg%2Fjcr%3Acontent%2Frenditions%2Fcq5dam.web.800.800.jpeg&w=3840&q=75)
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Gewicht | 581 KGM |
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Gewicht | 581 KGM |
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Produktdefinition | |
| Air receiver mounted | Floor mounted |
| Cooling | Air cooled |
| Frequenz | 50 Hz |
| Integrated dryer | Yes |
| Regulation | MK5 Touch No IO |
| Versorgungsspannung | 400 V+N |
| Arbeitsdruck | 10 bar |
| Daten auf dem Typenschild | |
| Maximum air inlet temperature | 46 °C |
| Abmessungen | |
| Höhe | 1495 mm |
| Länge | 1200 mm |
| Weight | 417 kg |
| Width | 700 mm |
| Installationsanschlüsse | |
| Compressed air outlet connections | 1 |
| Condensate drain connections Automatic ID | 6 |
| Condensate drain connections Automatic OD | 8 |
| Einschränkungen | |
| Maximum operating temperature (°C) | 46 °C |
| Minimum ambient temperature | 0 °C |
| Leistungsdaten | |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 41.1 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 3.9 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 49.4 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 5.7 l/s |
| Maximum working pressure | 10.3 bar(g) |
| Referenzbedingungen | |
| Absolute inlet pressure (bar(a)) | 1 bar(a) |
| Air inlet temperature (°C) | 20 °C |
| Cooling medium inlet temperature | 20 °C |
| Gerätedaten | |
| Installed motor power (kW) | 15 kW |
| Artikelnummer | Price and availability | ||
|---|---|---|---|
| Artikelnummer | Price and availability | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - | ||
![]() | - |