GA VSDs drehzahlgeregelter Kompressor
8153348131
/ga-7-vsds/ga7vsds-tm-packr-v02.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
/ga-7-vsds/ga7vsds-tm-packl-extra-v02.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
/ga-7-vsds/ga7vsds-tm-packr-extra-v02.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Gewicht | 300 KGM |
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Gewicht | 300 KGM |
| Spezifikation | Wert |
|---|---|
| Produktdefinition | |
| Air receiver mounted | Receiver mounted |
| Cooling | Air cooled |
| Frequenz | 50 Hz |
| Integrated dryer | No |
| Regulation | MK5 Touch No IO |
| Versorgungsspannung | 400 V |
| Arbeitsdruck | 13 bar |
| Daten auf dem Typenschild | |
| Maximum air inlet temperature | 46 °C |
| Abmessungen | |
| Höhe | 1701 mm |
| Länge | 1200 mm |
| Weight | 266 kg |
| Width | 700 mm |
| Installationsanschlüsse | |
| Compressed air outlet connections | 0.75 |
| Condensate drain connections Automatic ID | 6 |
| Condensate drain connections Automatic OD | 8 |
| Einschränkungen | |
| Maximum operating temperature (°C) | 46 °C |
| Minimum ambient temperature | 0 °C |
| Leistungsdaten | |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 18.6 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 5.9 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 14.7 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 5.8 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 22.6 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 6.4 l/s |
| Maximum working pressure | 13 bar(g) |
| Referenzbedingungen | |
| Absolute inlet pressure (bar(a)) | 1 bar(a) |
| Air inlet temperature (°C) | 20 °C |
| Cooling medium inlet temperature | 20 °C |
| Gerätedaten | |
| Installed motor power (kW) | 7.5 kW |
| Artikelnummer | Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | Frequenz | Installed motor power (kW) | Integrated dryer | Preis und Verfügbarkeit | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Artikelnummer | Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | Frequenz | Installed motor power (kW) | Integrated dryer | Preis und Verfügbarkeit | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - | ||
![]() | 22.6 l/s | 6.4 l/s | 50 Hz | 7.5 kW | No | - |