GA VSDs
8153348024
/ga-18-vsds/ga18vsdsff-ghostl-v02.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
/GA18VSDS FF_ghost Rear L_v02.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
| Gewicht | 591 KGM |
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
| Gewicht | 591 KGM |
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
| Productdefinitie | |
| Air receiver mounted | Floor mounted |
| Cooling | Air cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Integrated dryer | Yes |
| Regulation | MK5 Touch No IO |
| Supply voltage | 400 V |
| Working pressure | 13 bar |
| Gegevens op typeplaatje | |
| Maximum air inlet temperature | 46 °C |
| Afmetingen | |
| Height | 1495 mm |
| Length | 1200 mm |
| Weight | 427 kg |
| Width | 700 mm |
| Installatie aansluitingen | |
| Compressed air outlet connections | 1 |
| Condensate drain connections Automatic ID | 6 |
| Condensate drain connections Automatic OD | 8 |
| Beperkingen | |
| Maximum operating temperature (°C) | 46 °C |
| Minimum ambient temperature | 0 °C |
| Prestatiegegevens | |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 55.4 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 3.9 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 44.7 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 2.7 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 65.2 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 5.7 l/s |
| Maximum working pressure | 12.8 bar(g) |
| Referentievoorwaarden | |
| Absolute inlet pressure (bar(a)) | 1 bar(a) |
| Air inlet temperature (°C) | 20 °C |
| Cooling medium inlet temperature | 20 °C |
| Eenheidsgegevens | |
| Installed motor power (kW) | 18 kW |
| Onderdeelnummer | Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | Frequency | Installed motor power (kW) | Integrated dryer | Prijs en beschikbaarheid | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Onderdeelnummer | Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | Frequency | Installed motor power (kW) | Integrated dryer | Prijs en beschikbaarheid | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - | ||
![]() | 65.2 l/s | 5.7 l/s | 50 Hz | 18 kW | Yes | - |