GA VSDs
8153348030
/ga-11-vsds/ga11vsdsff-ghostl-out-v02.jpg.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
/ga-11-vsds/ga11vsdsff-ghostl-v02.jpg.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.web.800.800.jpeg)
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
| Gewicht | 581 KGM |
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
| Gewicht | 581 KGM |
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
| Productdefinitie | |
| Air receiver mounted | Floor mounted |
| Cooling | Air cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Integrated dryer | Yes |
| Regulation | MK5 Touch No IO |
| Supply voltage | 500 V |
| Working pressure | 10 bar |
| Gegevens op typeplaatje | |
| Maximum air inlet temperature | 46 °C |
| Afmetingen | |
| Height | 1495 mm |
| Length | 1095 mm |
| Weight | 436 kg |
| Width | 700 mm |
| Installatie aansluitingen | |
| Compressed air outlet connections | 0.75 |
| Condensate drain connections Automatic ID | 6 |
| Condensate drain connections Automatic OD | 8 |
| Beperkingen | |
| Maximum operating temperature (°C) | 46 °C |
| Minimum ambient temperature | 0 °C |
| Prestatiegegevens | |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 30.2 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 3.9 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at max speed | 38.2 l/s |
| Free Air Delivery at eff working pressure at min speed | 5.7 l/s |
| Maximum working pressure | 10.3 bar(g) |
| Referentievoorwaarden | |
| Absolute inlet pressure (bar(a)) | 1 bar(a) |
| Air inlet temperature (°C) | 20 °C |
| Cooling medium inlet temperature | 20 °C |
| Eenheidsgegevens | |
| Installed motor power (kW) | 11 kW |
| Onderdeelnummer | Supply voltage | Working pressure | Prijs en beschikbaarheid | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Onderdeelnummer | Supply voltage | Working pressure | Prijs en beschikbaarheid | ||
![]() | 230 V | 10 bar | - | ||
![]() | 230 V | 10 bar | - | ||
![]() | 230 V | 13 bar | - | ||
![]() | 230 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 13 bar | - | ||
![]() | 230 V | 10 bar | - | ||
![]() | 230 V | 10 bar | - | ||
![]() | 230 V | 13 bar | - | ||
![]() | 230 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 13 bar | - | ||
![]() | 500 V | 10 bar | - | ||
![]() | 500 V | 10 bar | - | ||
![]() | 500 V | 13 bar | - | ||
![]() | 500 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V+N | 13 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - | ||
![]() | 400 V | 10 bar | - |